Jesteś tutaj: Strona główna» Gwiazdy Polsatu

Kalendarium


Gwiazdy Polsatu

Marek Horczyczak

Marek Horczyczak od 1994 roku związany jest z Telewizją POLSAT. Pracował jako prezenter magazynu muzycznego „Gramy", gdzie m.in. przeprowadzał wywiady z gwiazdami, realizował felietony kulturalne, relacje z wydarzeń świata showbiznesu i kultury. Pod koniec 1994 roku został prowadzącym serwis „Pogoda" na antenie Polsatu. Współtworzył i prowadził magazyn edukacyjno - przyrodniczy dla dzieci i młodzieży „Bractwo Białego Orła", który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1995 - 1996. W 1998 roku został szefem redakcji „Pogody".

 

Marek Horczyczak to osoba ceniąca naturę i obcowanie z przyrodą, propagująca zdrowy styl życia. Dlatego do klasycznego serwisu pogodowego wprowadził informacje o wpływie pogody na organizm człowieka, czyli biomet. Jest autorem wielu przysłów pogodowych, np. „Gdy synoptyk się pomyli - deszcz Cię zmoczy w każdej chwili", „Żubrom ostry mróz nie szkodzi  - bo żubr w grubym futrze chodzi", „Słońce świeci zawsze - lecz chmury nie dają mu dotrzeć tu z góry" i wiele innych.

Oprócz prowadzenia serwisu „Pogoda" emitowanego po „Wydarzeniach" w Polsacie, Marek Horczyczak z zespołem, przygotowuje serwis pogodowy na antenę kanału Polsat News. Najświeższe prognozy pogody w Polsat News można oglądać codziennie co pół godziny.

 

Marek Horczyczak jest członkiem prestiżowej organizacji międzynarodowej przy Komisji Europejskiej CBN-E (Climat Broadcasters Network Europe) zrzeszającej meteorologów, klimatologów, prezenterów pogody z całej Europy.

 

Pasją Marka Horczyczaka są chińskie sztuki walki. Zdobył złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Wu Shu (1996r.), a także w 2003 roku był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Wu Shu w Macau. Jest instruktorem wushu - taiji, prowadzi szkołę sztuk walk. W wolnych chwilach jeździ na nartach i gra w siatkówkę.