Jesteś tutaj:Strona główna»Filmy

Kalendarium

Eagle Eye

Tytuł oryginalny: Eagle Eye

Thriller sensacyjny. Jerry Shaw (Shia LaBeouf), 23-letni były student Stanford University, pracuje jako asystent w punkcie ksero. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od rodziców, że jego brat bliźniak Ethan, oficer sił powietrznych USA, zginął w wypadku samochodowym. Po powrocie z pogrzebu Jerry odkrywa na koncie bankowym 751 tysięcy dolarów, a w wynajętym mieszkaniu prawdziwy arsenał broni. Nagle dzwoni telefon. Kobiecy głos informuje go, że został „aktywowany” i od tej chwili, jeśli chce żyć, musi być bezwzględnie posłuszny poleceniom. Ma natychmiast opuścić mieszkanie, bowiem za chwilę pojawi się w nim FBI...

Więcej

Earl i ja i umierająca dziewczyna

Tytuł oryginalny: Me and Earl and the Dying Girl

Komediodramat. Entuzjastycznie przyjęta przez amerykańskich krytyków, ekranizacja powieści Jesse Andrewsa, w reżyserii Alfonso Gomez-Rejona (twórcy seriali tv: „Glee” i „American Horror Story”). „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” to historia niezwykłej przyjaźni zamkniętego w sobie nastolatka Grega (Thomas Mann) i jego koleżanki ze szkoły, o imieniu Rachel (Olivia Cooke). Greg jest uczniem ostatniej klasy liceum, unika głębszych związków i próbuje zachować anonimowość, wtapiając się w tłum. Nawet swego nieodłącznego towarzysza, Earla (RJ Cyler), z którym realizuje amatorskie parodie słynnych filmów, nazywa nie najlepszym przyjacielem, a „współpracownikiem”. Jego życie zmieni się na zawsze, gdy za namową matki (Connie Britton) zdecyduje się dotrzymywać towarzystwa Rachel, szkolnej koleżance, u której zdiagnozowano raka. Dziewczyna choć stara się żyć jak inni, nie jest jej łatwo nawiązywać nowe relacje, odkąd choruje na białaczkę. Znajomość tych dwojga nastolatków będzie dla nich prawdziwą życiową lekcją i na zawsze już zmieni ich spojrzenie na świat... „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” to wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, która zadowoli także najbardziej wymagającego, dorosłego widza - wyróżniona nagrodami jury i publiczności na festiwalu Sundance 2015.

Więcej

Ed

Tytuł oryginalny: Ed

Młody baseballista otrzymuje co najmniej dziwne zadanie od kierownika drużyny. Musi zaopiekować się...

Więcej

Eddie zwany Orłem

Tytuł oryginalny: Eddie the Eagle

Komedia, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Michael „Eddie” Edwards (Taron Egerton – „Kingsman: Tajne służby”) jest brytyjskim skoczkiem, który pod okiem charyzmatycznego trenera (Hugh Jackman – „X-Men”, „Prestiż”) postanawia, wbrew całemu otoczeniu, zapewnić sobie wyjazd na zimowe igrzyska olimpijskie w Calgary w 1988 roku. Tam zjednuje sobie kibiców, zdobywając ich serca, bo pokazuje, że sport to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim pasja i walka ze swoimi słabościami.

Więcej

Edward Nożycoręki

Tytuł oryginalny: Edward Scissorhands

Poruszająca baśń filmowa stworzona (na podstawie jego dziecięcej wizji) przez Tima Burtona. Właściciel ...

Więcej
1 2 3 4 ... 13